Rośliny ozdobne

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, niemniej jednak również zapewniają odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z familią a także dobrymi przyjaciółmi. Jednak by rośliny świetnie sobie radziły w naszym ogrodzie, należy wziąć pod uwagę ich oczekiwania dotyczące gleby czy wymaganej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w adekwatnej porze roku, aby rosły i cudownie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemal dwóch metrów wysokości. A przy tym, może być szeroka dosłownie na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę często jest wykorzystywana do wykonania żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Pięknie kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają nawet do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, nawet do września. Nie ma dużych wymogów glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeśli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze swojego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to też roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Źródło: Kocimiętka.