Rośliny upiększające ogród

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Aby był jednakże przepiękny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak także zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. O ile dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wówczas najlepiej skorzystać z gatunków łatwych w uprawie, które nie odznaczają się dużymi wymaganiami, jeżeli chodzi o warunki glebowe oraz pielęgnację.

O ile natomiast jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i znamy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają sugestie oraz cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny wyszukać się trawy ozdobne, które perfekcyjnie nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność daje możliwość wybrać gatunek odpowiedni do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych a także aranżacji. Bardzo dobrze wygląda oraz kontroluje się w różnorakich ustaleniach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Należy do roślin niedużych, dorasta do mniej więcej 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście jak znacząca większość traw ma niewielkie oczekiwania, jeśli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnorakich gatunków, przykładowo Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta wręcz do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która dobrze radzi sobie nawet w pełnym zacienieniu.

Zobacz więcej: Hortensja Red Baron.