Dla miłośników książek

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi jednak bardzo duży wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, aby zapoznać się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i wiele, sporo innych rodzajów książek, powoduje, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie szukać porad i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się nieprawdopodobnie i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych lub charakter o tematyce life style, jednakże jest też wielu ludzi, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog literacki to miejsce, gdzie możemy odnaleźć naprawdę dużo informacji z zakresu nowości oraz polecanych pozycji. Co ważne autorzy zamieszczają także recenzje książek, zatem dzięki temu mamy przynajmniej jakiś podgląd na obecne propozycje wydawców.
Jak znaleźć blog tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy wyszukać prawdziwe perełki! Sprawdź tylko, czy określony autor, ażeby na pewno śledzi bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać też blogów dostosowanych pod dany gatunek książek, natomiast autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Więcej informacji na stronie: Ziemiomorze.