Sprawdzone sposoby na chandrę w okresie jesieni

Jesień to niewątpliwie okres, w którym wielu osobom dokuczają objawy tj. pogorszenie samopoczucia, apatyczność, brak energii do działania czy również problemy z zasypianiem. Należy zaznaczyć, że chandra jest dosyć na prawdę często występującym zjawiskiem, które dotyczy osób w różnym wieku, a więc zarówno osób w wieku podeszłym jak również młodych.
Jesienna chandra – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że o ile zastanawialiśmy się, czym jest przesilenie jesienne, to powinniśmy posiadać świadomość, że jest to choroba afektywna sezonowa, która wywołana jest przede wszystkim obniżoną ekspozycją na naturalne promienie słoneczne.

Warto tutaj wspomnieć też o tym, że niedomiar słońca sprawia między innymi brak adekwatnej ilości witaminy D, która odgrywa główną rolę w wielu procesach fizjologicznych w organizmie. Warto zdawać sobie sprawę także o tym że w tym okresie obniża się poziom serotoniny nazywanej hormonem szczęściem. Warto mieć na uwadze o tym, że objawy przesilenia jesiennego mogą jednakże ulec złagodzeniu poprzez zastosowanie sprawdzonych metod, na przykład takich jak wprowadzenie pokarmów, które bogate są w witaminy, a zatem w głównej mierze witamina C. Witamina C zawarta jest w warzywach a także owocach, przykładowo w pomarańczach grejpfrutach cytrynach, niemniej jednak także w brokułach czy również w papryce. Kolejne sprawdzony sposób na to, aby poradzić sobie z pogorszeniem samopoczucia w okresie jesieni, to wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Może być to przykładowo bieganie, niemniej jednak popularne są też takie formy ruchu jak nordic walking i jazda na rowerze.

Polecana strona: sposób na chandrę.