Wnętrza i lakierowane szkło

Nowoczesne wnętrza, nie stanowią już tylko przestrzeń do mieszkania czy wypoczynku,ale przede wszystkim, stają się wizytówką domowników. Podkreśleniu śliczna i efektywności pomieszczeń bez wątpienia służy hartowane lakierowane szkło, które poza walorem ładnym ma również atut odporności na zniszczenie.

Lakierowanie szkła sprawia, że tego typu produkt ozdobny, zyskuje piękny wygląd, który idealnie komponuje się z wystrojem nowatorskich wnętrz, a przy tym jest bardzo trwały, dzięki czemu zachowuje swoje walory przez wiele lat. Zwłaszcza korzystnie jest zastosować szkło lakierowane hartowane w kuchni, gdzie zwykle szkodliwe dla ceramicznych płytek, działanie wysokich temperatur i wilgoci funkcjonuje destrukcyjnie, o tyle na szkło nie maja te czynniki negatywnego wpływu.
Panele kuchenne lakierowane – rodzaje
Emaliowane, które powlekane są farbą ceramiczną, nieorganiczną z jednej strony, a następnie hartowane, dzięki czemu są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Lacobel (kolorowe szkło lakierowane), które odróżnia się wysokim stopniem połysku, co optycznie powiększa przestrzeń. Matelac, które powlekane są lakierem matowym, nadające przestrzeni subtelnego wyglądu.. Rosnące zapotrzebowanie na szklane produkty dekoracyjne, doprowadziło do utworzenia paru technice uszlachetniania powierzchni: piaskowanie,wytrawianie kwasami,sitodruk. Trendy w nowoczesnym wystroju wnętrz, powodują, że szkło jest chętnie wybierane jako detal dekoracyjny w mieszkaniach, domach i apartamentach. Wybór stosownego rodzaju produktu, jest efektem indywidualnych wymagań i oczekiwanego efektu dekoracyjnego.
Polecamy: lakierowanie szkła.