Kalendarze stojące i leżące

Ci, którzy zazwyczaj kupują kalendarz kartkowy i wieszają go na ścianie, nie zdają sobie sprawy z tego, jak kilka rodzajów kalendarzy w tym momencie się wytwarza. Dużą popularnością na pewno cieszy się kalendarz biurkowy piramidka, bo taki jest wygodny i bardzo praktyczny.

Nie jest on zwykle bardzo duży, więc nie zajmuje zbyt kilka miejsca na biurku. W większości przypadków kupowanym kalendarzem jest także kalendarz książkowy. Z takich dzień w dzień korzysta wiele osób, czy to w celach służbowych, czy prywatnych. W każdej tej kwestii sprawdza się on doskonale.
Na cele służbowe bardzo w ogromnej liczbie przypadków użyty jest też biuwar. To rodzaj kalendarza, który najczęściej można spotkać w przypadku różnego rodzaju biur. Najczęściej ma on duży format. W większości przypadków większy niż A4. Taki kalendarz za każdym razem kładziony jest na biurku. Ma on wyznaczone rubryki dzienne i dzięki temu łatwiej jest planować zawodowe obowiązki. Kiedy kolejny tydzień mija, jedna strona z takiego kalendarza jest wydzierana i korzysta się z kolejnej. Na cele służbowe użyty jest również planer – specyficzny rodzaj kalendarza, który ułatwia organizację czasu i zadań. Kalendarze takie zazwyczaj zamawia się w agencjach reklamowych. W takich nie tylko takie kalendarze się drukuje, niemniej jednak i wytwarza. Dlatego nadaje im się indywidualny charakter. Kalendarze takie mogą służyć jako reklama firmy, jeśli umieści się na nim logo i nazwę firmy. Jeżeli posiada się takie życzenie można zamówić sobie kalendarz biurkowy ze zdjęciem. Na takim może odnaleźć się dowolny obraz. Jeśli jest to kalendarz firmowy, to zdjęcie takie zazwyczaj ma związek z jej działalnością, choć nie jest to wymaganie konieczny. Są takie kalendarze firmowe, gdzie zdjęcia umieszcza się w dowolnych konfiguracjach i nie za każdym razem nawiązują one do firmy. Ale w takich sytuacjach na każdej stronie kalendarza za każdym razem znajduje się nazwa firmy. Wtedy taki kalendarz spełnia funkcję reklamową.
Źródło informacji: aldo-kalendarze.pl/kalendarze-biurkowe-lezace.