Regeneracja organizmu – normobaria

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużą popularnością, zarówno pomiędzy ludzi, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami oraz urazami, jak też ludzi, którzy pragną poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Trzeba podkreślić, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak również podwyższone stężenie gazów, a gruntownie tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru.
Jakie przeznaczenie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, używa się takie terapie w głównej mierze w przypadku osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ przeznaczenie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran oraz regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują a także leczą kontuzje. Powinno się jednak zaznaczyć, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się w głównej mierze na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. Co więcej, tlenoterapia ma również korzystny wpływ na schorzenia takie jak zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, redukuje opuchlizny po urazach, redukuje stany zapalne, jak również pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych a także komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Sprawdź również informacje na stronie: normobaria Łódź.