Naprawa pojazdów – usługi

Właściciel każdego auta – z wyłączeniem pojazdów nowych – jest zobowiązany raz w roku pojechać na przegląd rejestracyjny. Diagnosta sprawdzi stan samochodu i dopuści go do kolejnej jazdy po drogach publicznych, lub wyda decyzję odmowną i uzasadni ją koniecznością usunięcia jakichś usterek. Czy właściciele starych pojazdów powinni obawiać się, że auto nie przejdzie przeglądu rejestracyjnego? Oczywiście nie, ale pod warunkiem, że stacja diagnostyczna Zgierz zostanie przez nich odwiedzona starym, ale sprawnym samochodem.

Przed przeglądem warto więc oddać auto do mechanika, by ocenił jego stan techniczny i dokonał stosownych napraw. Każda mechanika pojazdowa Zgierz jest miejscem, w którym niedociągnięcia auta zostaną skasowane.
Co testuje się na przeglądzie rejestracyjnym?
Przeglądy rejestracyjne Zgierz nie polegają na bardzo wnikliwym sprawdzaniu stanu auta. Diagnosta sprawdza te elementy, które odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Aby przegląd rejestracyjny zakończył się pozytywnie, w samochodzie powinny być sprawne hamulce, zawieszenie, światła a także inne elementy instalacji elektrycznej. Jeżeli w aucie będzie niesprawna – przykładowo – klimatyzacja, przegląd i tak zostanie przedłużony, ponieważ ten element samochodu nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.
Nadwozie nie powinno być pordzewiałe
Pamiętajmy, ze diagnosta zwraca też uwagę na stan nadwozia. Pordzewiałe, dziurawe progi, które są szczegółami nośnymi pojazdu, dyskwalifikują auto całkowicie. Mocno skorodowane elementy podwozia również. Również wszelkie wycieki z samochodu są niedopuszczalne. Samochodem, który ma takie usterki dużo lepiej na przegląd się nie wybierać, bowiem na pewno diagnosta go nie przedłuży na kolejny rok.

Źródło informacji: stacja diagnostyczna Zgierz.