Sprowadzamy samochody z Anglii

O północy 31 stycznia 2020 Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Brexit sprawił zmiany w zasadach importu aut z Anglii, proces ten natomiast cały czas jest możliwy. Dodatkowe formalności, które ukazały się w związku nową sytuacją prawną częściej skłaniają nabywców do korzystania z usług firm pośredniczących w tych transakcjach, gdyż ich doświadczenie zapewnia powodzenie i pomyślny finał przedsięwzięcia.

O czym jednakże należy pamiętać gdy wymarzony samochód z Anglii dotrze do Polski i będziemy chcieli zarejestrować go w naszym kraju? Kilka lat temu zniesiono przepis nakazujący zmianę położenia kierownicy i jej ponowny montaż po lewej stronie. To bardzo duże ułatwienie, które znacznie redukuje koszty adaptacji auta do polskich warunków. Do obowiązkowych przeróbek powinno się natomiast wymiana prędkościomierza, który w oryginale odmierza brytyjskie mile. Poprawić powinno się także przednie reflektory, ażeby podczas jazdy całkiem dobrze widoczna była prawa strona drogi. Przekształceń ulec musi także umiejscowienie światła przeciwmgłowego, które będzie musiało odnaleźć się po lewej stronie. Nie można również zapomnieć o wymienieniu wkładów w lusterkach zewnętrznych, co wiąże się z dostosowaniem samochodu z Sporej Brytanii do ruchu prawostronnego.
Zdecydowanym liderem pomiędzy państw z których Mieszkańcy polski importują używane samochody są Niemcy. Samochodu, które docierają do nas z wysp to przede wszystkim modele produkcji niemieckiej, rzadziej francuskie i te pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Do najpopularniejszych brytyjskich marek należy w Polsce Land Rover, którym jeździł sam James Bond.

Więcej: import aut z anglii.