Prawo spadkowe – pomoc prawnika

Uzasadnienie nabycia spadku to postępowanie nieprocesowe, które zazwyczaj nie ma charakteru spornego, nierzadko jednakże ukazują się trudności, a w takiej okoliczności warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej, jakiej udziela kancelaria adwokacka kielce sprawy spadkowe. W takiej kancelarii adwokackiej pracują adwokaci, którzy specjalizują się w niemalże spadkowym, a zatem gałęzi prawa cywilnego, która tyczy się zarówno praw i obowiązków po śmierci spadkodawcy.
Testament i dziedziczenie – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy wyjaśnić, że instytucja dziedziczenia dotyczy zarówno dziedziczenia ustawowego, jak również wynikającego z zapisów w testamencie, a więc dziedziczenia testamentowego.

W sytuacji prawa spadkowego bardzo dużą rolę odgrywa też instytucja zachowku, czyli instytucja, która zabezpiecza interesy majątkowe osób, które zostały pominięte w zapisach testamentowych lub też pokrzywdzone z innych powodów. Takie osoby mają prawo ubiegać się o zapłatę. Warto być świadomym zatem o tym, że prawnik kielce sprawy spadkowe podejmuje się prowadzenia postępowań procesowych a także nieprocesowych związanych z prawem spadkowym, a więc dziedziczeniem ustawowym a także testamentowym. Warto zatem skorzystać z pomocy prawnika, jeżeli już napotkaliśmy trudności związane ze stwierdzeniem nabycia spadku czy podziałem spadku. Powinno się wspomnieć również o tym, że prawnik kielce prawo spadkowe udzieli nam specjalistycznego doradztwa prawnego, które może być związane np z konsekwencjami związanymi z odrzuceniem spadku.

Zobacz również: adwokat kielce sprawy spadkowe.