Bootcampy i szkolenia – branża IT

Programowanie to język, który daje możliwość użytkownikom tworzenie i produkcję oprogramowania komputerowego lub aplikacji internetowych. Jest niezbędnym elementem wielu zawodów, takich jak analiza danych, gry i administracja systemem. Programowanie jest nauczane w szkołach, gdzie uczniowie uczą się obsługiwać komputery do budowy aplikacji na internet i urządzenia mobilne.

Po nauce programowania ludzie mogą rozpocząć karierę w tworzeniu oprogramowania, tworzeniu stron internetowych, analizie danych lub sztucznej inteligencji. Wielu pracodawców ceni osoby z umiejętnościami programistycznymi i zatrudnia programistów, którzy przeszli odpowiednie szkolenie. Programy szkoleniowe różnią się długością i zazwyczaj odbywają się we własnym tempie.
Szkoły zazwyczaj oferują kursy kodowania programowego, które uczą studentów, jak tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne oraz internet. Aplikacje mogą obejmować gry, narzędzia bankowe i aplikacje do czatu. Niektóre kraje oferują kursy programowania w pełnym wymiarze godzin na uniwersytetach, na których studenci mogą ukończyć studia w ciągu trzech lat. Dodatkowo studenci mogą uczyć się programowania online poprzez programy szkoleniowe we własnym tempie. Na wiodących platformach, takich jak Coursera i Udemy, dostępnych jest kilka programów do samodzielnego tempa, dzięki którym użytkownicy mogą ukończyć szkolenia według własnego harmonogramu. Elastyczność treningu we własnym tempie powoduje, że jest to dobry wybór dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na zajęcia w ciągu dnia. W ten sposób mogą uczyć się w nocy lub w weekendy, kiedy mają czas.
Programy do edukacji we własnym tempie zazwyczaj koncentrują się na nauczaniu podstawowej składni do tworzenia aplikacji przy użyciu popularnych języków, takich jak JavaScript i Python. Uczniowie poznają też języki obiektowe, tj. C++ lub Java, oraz bazy danych i bezpieczeństwo internetowe, korzystając z kursów Pythona z Datacamp lub kursów Django z Udemy ze specjalizacją w tworzeniu stron internetowych z Django. Większość kodów nauczania odbywa się online i odbywa się we własnym tempie, ponieważ w ten sposób osoby nie potrzebują dostępu do klasy w celu nauczania . Nauka we własnym tempie daje możliwość również użytkownikom na bardziej skuteczną naukę, przeznaczając dzień w dzień dany czas na naukę — jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą intensywne życie, ale wciąż chcą dostać niezbędną wiedzę, aby zacząć własną karierę zawodową.

Zobacz więcej: kurs python.