Miejscowa drukarnia

Drukarnie są punktami usługowymi, gdzie zalecenia mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. W drukarniach ukazują się gdyż ludzie, którzy zlecają tam druk plakatów reklamowych lub ulotek.

Drukarnia Olkusz w znaczącej liczbie przypadków na stałe współpracuje z agencjami reklamowymi i od niej pozyskuje wiele zleceń. O ile agencja na potrzeby danego klienta opracowuje projekt ulotek reklamowych czy wizytówek, to następnym etapem jest ichniejszym drukowanie.
Czasem klienci agencji reklamowych samemu zajmują się drukiem towarów reklamowych, to znaczy na własną rękę poszukują punktu, który posiada w swojej ofercie druki akcydensowe Olkusz. Nie brakuje jednak i takich, którzy nie mają czasu na to, żeby szukać drukarni i samemu zlecać im drukowanie. Dla wielu z nich kategorycznie wygodniej jest, kiedy zajmuje się tym agencja reklamowa. Wtedy jej klienci mają jeden kłopot z głowy. O ile zgłaszają się do agencji ponownie, to już po gotowe wizytówki Olkusz czy ulotki. Ceny w drukarniach najczęściej zależą od tego, jakimi urządzeniami dysponuje drukarnia. Jeżeli ma ona do dyspozycji innowacyjne drukarki i jakość wydruków jest wysoka, to ceny zazwyczaj są wyższe, co ma ścisły związek z kosztami eksploatacji. Ceny poszczególnych zamówień zależą także od tego, jakie ilości się drukuje. Zdarza się, że jest tak, że przy zamówieniach hurtowych ceny są niższe. Jeśli należy wytworzyć coś w nietypowym rozmiarze, to taka usługa zwykle kosztuje nieco więcej. Stali klienci drukarni też mogą liczyć na upusty cenowe i promocje. Tak drukarnie zachęcają do korzystania ze swoich usług.
Zobacz: kalendarz książkowy 2018.