Komu zlecić wycenę firmy?

Podczas procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy też podziału firmy warto korzystać z usług biur aktuarialnych, które oferują kompleksowe usługi finansowe i aktuarialne, które obejmują działania tj. wycena przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć natomiast o tym, ażeby skorzystać z usług biur doświadczonych, którzy w swojej kadrze mają wyspecjalizowanych aktuariuszy.
Kiedy potrzebna jest wycena firmy?
Należy podkreślić, że wycena firmy czy spółki jest niezbędna w procesach związanych z fuzjami, podziałami lub również transakcjami kupna i dystrybucji.

A przy tym właściciele film coraz częściej zlecają wycenę wartości niematerialnych, na przykład taki jak znak towarowy oraz marka. Takie działania wynikają z tego, że wartości niematerialne mają coraz większe znaczenie dla sukcesu handlowego firmy na rynku, ponieważ wpływają na decyzje klientów dotyczące kupna określonych towarów i skorzystania z określonych usług. Przy tym, są to wartości, które nie mogą być kopiowane przez konkurencję, dlatego mają szczególne znaczenie dla funkcjonowania firmy. Pamiętajmy natomiast, że profesjonalne biuro aktuarialne z wieloletnim doświadczeniem oferują też szereg usług dodatkowych, który obejmuje przykładowo rezerwy na naprawy gwarancyjne, jak również wycenę rezerw zastosowanych na świadczenia pracownicze, między innymi odprawy emerytalne oraz rentowe, nagrody z okazji jubileuszu, świadczenia medyczne czy ekwiwalenty energetyczne. Jak zatem widać, fachowa wycena finansowa i aktuarialna jest przydatna w bardzo wielu sytuacjach.

Polecamy: wycena spółki.