Inspekcja – dron

Inspekcje lotnicze realizowane za pomocą dronów to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które umożliwia bez narażenia pracowników sprawdzić między innymi stan techniczny rozmaite obiektów czy infrastruktury. Inspekcja dronem to usługa realizowana przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych pilotów, którzy dysponują tylko profesjonalnymi bezzałogowymi statkami powietrznymi najwyższej jakości, które wyposażone są w odpowiednie rozwiązania.
Inspekcje za pomocą dronów – na zwrócić uwagę?
Inspekcja z drona to inspekcja lotnicza wykonywana za pomocą bezzałogowego statku powietrznego, który obsługiwany jest przez pilota.

W ten sposób wykonuje się inspekcję różnych obiektów, na przykład farm fotowoltaicznych. Wtedy jest to inspekcja termowizyjna, tożsamo pomiary termowizyjne tworzy się w sytuacji sieci ciepłowniczych, zarówno napowietrznych, jak również podziemnych. Dotyczy to też sieci kanałowych, preizolowanych czy sieci tradycyjnych. A dodatkowo za pomocą dronów wykonuje się też inspekcję mostów jak też wiaduktów. Inspekcje, w których używa się najwyższej jakości kamery wizyjne, które pozwalają na namierzenie przykładowo uszkodzeń konstrukcyjnych. Prócz tego wykonywane są także inspekcje dachów, z użyciem zarówno kamer wizyjnych oraz termowizyjnych, które pozwalają z dużą precyzją namierzyć uszkodzenia powłoki, jak także ubytki w warstwie izolacyjnej. Inspekcje lotnicze dron stanowią więc wysoko wyspecjalizowane usługi, które wykorzystywane są przez różnorodne obiekty czy fabryki działające w różnorakich branżach.

Sprawdź: Inspekcja dronem.