Oświetlenie w mieszkaniu

Gdy dekorator wnętrz pracuje nad zleconym mu projektem, bardzo w bardzo wielu sytuacjach szuka inspiracji w sieci. Niekiedy inspiruje się schematami, które już kiedyś stworzył.

Na pewno nigdy nie powiel ich, bo każdy taki projekt musi być oryginalny i niepowtarzalny. Wręcz jeśli upodobania klientów w wielu dylematach są zbieżne lub takie same. W każdym takim przypadku należynależy dokonywać zmian, bo przeciwnie klient mógłby zarzucić projektantowi brak fachowości. O ile w danym pomieszczeniu zastosowano stojące lampy Tom Dixon, to w innym poszukuje się zastosowania dla lamp innego rodzaju lub przynajmniej w innej formie.
W pracy nad takimi schematami uwzględnia się nie tylko panujące w aranżacji wnętrz trendy, niemniej jednak przede wszystkim oczekiwania klientów. Jeżeli już na przykład podobają im się lampy moooi, to takie wprowadza się do projektu jeżeli już zależy im na tym, żeby z ich mieszkań nie zniknęły rodzinne pamiątki, a wyłącznie zmieniono ichniejszym rodzaj ekspozycji, to takie zalecenia należynależy wziąć pod uwagę. Nie za każdym razem bowiem ludzie pragną ażeby ichniejszym mieszkania przekształcać diametralnie. To z całą pewnością tyczy się sytuacji, gdy aranżowanie wnętrz ma dotyczyć tych, które już jakoś są urządzone. Tam, gdzie nie posiada niczego można dowolnie projektować, gdzie umieści się lampy Tom Dixon czy właściwe meble. Byleby to zyskało aprobatę zleceniodawcy. W przypadku aranżowania wnętrz urządzonych, sprawa jest bardziej skomplikowana, natomiast specjalistyczny architekt wnętrz poradzi sobie z takim zamówieniem bez najmniejszego dylematu. Tym bardziej, o ile pracuje w danym fachu kilkanaście lat.
Zobacz również: Tapeta brzowy.