Biuro aktuarialne – wycena

O ile jest nam potrzebna fachowa wycena aktuarialna, to ze stuprocentową pewnością warto skorzystać z usług doświadczonych biur, które zapewniają kompleksową opiekę licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem. Warto dodać o tym, że proces wyceny powinien być możliwie najkrótszy, a dodatkowo wykonany z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań oraz bez wątpienia przyjazny dla klienta.
Proces wyceny aktuarialnej – na co zwrócić uwagę?
Wycena finansowa oraz aktuarialna tyczy się w głównej mierze firm, które są w trakcie fuzji czy także podziału, ale jest to też usługa ukierunkowana do spółek.

Musimy uświadomić sobie, że wycena przedsiębiorstwa powinna być zlecona przez firmę w głównej mierze w sytuacji procesu upadłościowego czy też likwidacyjnego, jak też wprowadzenia optymalizacji podatkowej. Warto mieć na uwadze też o tym, że wyceny całych przedsiębiorstw wykonywane są na potrzeby sądu. Natomiast aktuariusze wykonują nie tylko wyceny firm czy również spółek, ale również innych elementów np takich jak wartości niematerialne a także prawne. Jest to więc w głównej mierze wycena marki, ale też patentów czy też relacji z klientami, czyli tych elementów, które mają coraz większe znaczenie w przypadku budowania przewagi konkurencyjnej na rynku. Przy tym możemy liczyć również na usługi z zakresu wyceny rezerw wykorzystanych na świadczenia pracownicze np tj. odprawy emerytalne rentowe pośmiertne czy też różne formy gratyfikacji. Są to też świadczenia medyczne przejazdowe czy także ekwiwalenty energetyczne.

Zobacz również: wycena przedsiębiorstwa.