Wycena aktuarialna

Licencjonowani aktuariusze zajmują się usługami takimi jak wyceny finansowe a także aktuarialne różnorakich podmiotów gospodarczych, a więc np przedsiębiorstw oraz spółek. Musimy posiadać świadomość, że biuro aktuarialne oferuje kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko i wyłącznie przygotowywanie wycen dla różnych klientów, ale też opracowanie modeli finansowych czy także analizy projektów i planów modernizacyjnych restrukturyzacyjnych oraz inwestycyjnych.
Usługi biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy podkreślić, że wycena aktuarialna wykonywana przez takie biura potrzebna jest w bardzo wielu sytuacjach związanych z funkcjonowaniem firm a także spółek na rynku.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli toczy się przykładowo proces upadłościowy czy także likwidacyjny, to w takim przypadku warto skontaktować się z doświadczonym biurem aktuarialnym, które przeprowadzi kompleksową wycenę zarówno całej firmy, jak również jej zintegrowanej części. Warto pamiętać o tym, że taka wycena przyda się także w przypadku, jeżeli już chcemy zoptymalizować naszą firmę pod względem podatków. Co więcej oferowane są usługi takie jak wycena przedsiębiorstwa, niemniej jednak też wyceny wartości niematerialnych a także prawnych, a zatem na przykład takich jak znak towarowy, patenty, czy także relacje z klientami. W dodatku możemy też liczyć na usługę związaną z wyceną rezerw użytych na koszty wynikające z tytułu napraw gwarancyjnych. Jak zatem widać, takie usługi obejmują różnorodne wyceny i skierowane są do różnorakich grup klientów.

Sprawdź tutaj: wycena firmy.