Czym jest chandra w okresie jesieni?

Niestety w okresie krótkich dni występuje niedostateczna ilość naturalnego światła słonecznego, a wiele ludzi zmaga się z pogorszeniem samopoczucia oraz jakości życia. Warto wspomnieć natomiast o tym, że przesilenie jesienne objawy mogą ulec zmniejszeniu, jeżeli już zastosujemy sprawdzone sposoby oraz techniki, które pozwalają między innymi na poprawę kondycji organizmu, jak też poprawienie samopoczucia.
Co zrobić w przypadku jesiennej chandry?
Niestety chandra tyczy się wielu osób, są to zarówno osoby starsze, ale na prawdę często z tym zjawiskiem zmagają się także osoby młode.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że istnieją sposoby, które pozwalają na poprawę samopoczucia. Ze stuprocentową pewnością takim sposobem jest aktywność fizyczna, która przy tym w okresie jesieni i zimy powinna odbywać się na świeżym powietrzu, jeśli bez wątpienia pozwalają na to warunki atmosferyczne. Mamy tu do wyboru różne formy ruchu, może być to przykładowo często wybierana jazda na rowerze, ale świetnie na samopoczucie wpływają także długie spacery. Pamiętajmy także o tym, że może być to gimnastyka na powietrzu, czy też inne formy ruchu, a zatem na przykład tj.ie taniec. Nie ulega więc wątpliwości, że objawy przesilenia jesiennego mogą ulec znacznemu zmniejszeniu, jeżeli już wyłącznie wprowadzimy niezbite zmiany do swojego życia, a zatem zadbamy o regularną aktywność fizyczną, jak również uzupełnienie diety przykładowo o pokarmy bogate w witaminę C, a więc np takie jak pomarańcze grejpfruty kiwi czy również warzywa tj. brokuły. To na 100 procent korzystnie wpłynie również na nasze zdrowie.

Zobacz również: czym jest przesilenie jesienne.