Dezynfekcja

Czy dezynfekcja jest konieczna? Środek dezynfekujący nie musi być częścią regularnej rutyny czyszczenia mieszkania, ale zdarza się, że jest konieczny. Bakterii i wirusów nie widać, ale mogą być one niebezpieczne dla ludzi. Dlatego istotne jest zastosowanie środka dezynfekującego.

Jak stosować dezynfektorów?
Używając środków dezynfekujących, usuwa się i zapobiega rozwojowi bakterii. Można je stosować podczas sprzątania w lodówce czy zamrażarce, użyć do czyszczenia deski do krojenia mięsa, przyborów kuchennych oraz w łazience. Regularnie dezynfekując dom, pozbywa się wszelkich drobnoustrojów.
Szybkim i skutecznym sposobem dezynfekcji powierzchni są chusteczki dezynfekujące. Pozwalają one równomiernie i bezpiecznie dozować środek dezynfekujący. Chusteczki są zwykle używane do dezynfekcji małych powierzchni w kuchni, przebieralni, klamek itd.
Czystość w domu a owady.
W miesiącach letnich szczególnym utrapieniem w domach są owady. Podczas gdy wiele owadów jest całkowicie nieszkodliwych, istnieją szkodniki, które mogą uszkodzić, np drewniane konstrukcje. W domu są również owady, które znajdują się w kuchni, często w produktach sypkich takich jak mąka czy ryż. Uciążliwe są szkodniki żyjące w pokojach jak np. wszy ubraniowe, rybiki cukrowe lub mole.
Najlepszą profilaktyką, jaką można podjąć, aby nie dopuścić do pojawienia się owadów w domu, jest sprawdzenie szczelności ścian. Jeśli dom był już narażony na inwazję owadów, w wielu przypadkach, można przeprowadzić zapobiegawczą kontrolę chemiczną. Tyczy się to na przykład ataków mrówek. W takich przypadkach może być konieczna dezynsekcja. Warto pozyskać poradę ekspertów i skorzystać z firm specjalizujących się w zwalczaniu owadów i szkodników.

Zobacz także: dezynsekcja Konin.