Sprawdź co to za numer telefonu

Coraz częściej nieświadomie zaznaczamy potwierdzenie marketingową na przetwarzanie swoich danych, takich jak numer telefonu , a dodatkowo adres e-mail. W większości przypadków wykonujemy to podświadomie. Zamawiając coś przez internet, zakładając konto na danych stronach lub szukając kredytów albo innych usług.

Po tej zgodzie zaczynają się telefony. Rano, wieczorem i po południu. Z każdej strony odbierasz telefon i słyszysz: Dzień bardzo dobry z tej strony ….. Dzwonię, ponieważ wygrał Pan w konkursie. Rozmowa będzie nagrywana. Nie wiem, czy pomiędzy nas jest ktoś, kto przenigdy tego nie słyszał. Na dodatek, coraz w dodatku oszustów dzwoni z dziwnych numerów, ażeby naciągnąć cię na wysokie rachunki. Ażeby uniknąć rozczarowań, musimy dokładnie sprawdzić czyj to numer i kto dzwoni. Gdzie sprawdzać takie rzeczy, skąd mam mieć świadomość tego do kogo powinno się nieznany numer? Odpowiedź znajdziecie w internecie. Wystarczy wpisać wcześniejsze pytania, jak na przykład – czyj to numer – w wyszukiwarkę internetową, dodać numer telefonu i dostaniemy odpowiedzi od innych użytkowników internetu, do których dzwonił ewentualny nieznajomych. O ile jakiś nieznany numer nęka Cię od dłuższego czas, trzy rozwiązania:
– po pierwsze nie odbierać aż sam odpuści
– zablokuj numer korzystając z stosownej funkcji w telefonie
– dowiedz się kto jest administratorem bazy z Twoim numerem telefonu, skontaktuj się z nim i wycofaj swoją zgodę. Przed zaakceptowaniem niektórych nieznanych regulaminów, przeczytaj z dużą dokładnością na, co wyrażasz zgodę. Uniknie to wielu niemiłych sytuacji , a dodatkowo zbędnych nerwów.
Polecamy: numer telefonu.