Katalogi SEO

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnorakich rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z krótkim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron internetowych może rządzić się swoimi regułami, warto więc rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie wyborów, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeżeli charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim właściciel strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, należy się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog stron www. Wiele z nich daje alternatywę bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednakże umieszczenia na dodawanej stronie banera albo linku zwrotnego, informującego, że dana witryna internetowa znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie za każdym razem każdemu odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy lub prywatnego właściciela tej strony. Odpowiednim wyjściem są wówczas darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takim przypadku katalogi zarabiają tylko na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby każdy katalog stron internetowych, do którego dodają swoją stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi również o to, aby strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To także jedna z priorytetowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Polecamy: katalogi www.