Apteczka w domu i w biurze

Apteczka pierwszej pomocy jest zazwyczaj nieznacznych rozmiarów. W niej umieszcza się środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

W takiej apteczce mogą odnaleźć się też leki, których jej posiadacz potrzebuje. Na przykład apteczka osobista osoby chorej na cukrzycę i przyjmującej insulinę w każdej chwili zawiera środki, które w stanach obniżonego albo podwyższonego poziomu cukru mogą poprawiać jego poziom. O ile posiada się niezbyt duże dzieci i wybiera się z nimi na dłuższą trasę, to w apteczce powinny odkryćodszukać się środki, które zapobiegną chorobie lokomocyjnej.
Indywidualnie powinna być także komponowana apteczka na eskapada. W takiej na 100 procent powinny odnaleźć się niezbędne materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe. Do takiej można spakować także środki na biegunkę czy preparaty zabezpieczające przed komarami czy kleszczami. W takich przypadkach wyposażenie apteczki zależy od tego, kto posiada z niej korzystać i w dokąd odbywa się dany podróż. Apteczka osobista jest koniecznym elementem wyposażenia w trakcie wyjazdów zagranicznych. Wtedy za każdym razem powinno sięwarto posiadać ze sobą leki, które przyjmuje się na ciągle i takie na wszelki wypadek. Podobne nie zawsze uda się zdobyć za granica, zatem nie gorzej jest mieć swoje prywatne. Apteczka biurowa najczęściej nie jest bogato wyposażona, bo jej skład jest raczej tradycyjny. Tak jak w przypadku każdej innej apteczki znajdują się w niej materiały pierwszej pomocy. Apteczki biurowe, osobiste czy samochodowe mogą być wykonane z plastik lub tkaniny. Każda z nich tak samo spełnia swoje zadanie.
Źródło informacji: apteczki przemysłowe.