Zasiedzenie nieruchomości – kancelaria adwokacka

Zasiedzenie to sytuacja, w której osoba nieposiadająca aktu własności danej nieruchomości zajmuje ją przez okres przynajmniej 20 lat w sytuacji kiedy nie posiadała wiedzy, że nie jest posiadaczem, natomiast jeżeli już posiadała taką wiedzę to wtedy ten okres wydłuża się do 30 lat. Warto mieć na uwadze o tym, że kancelaria adwokacka kielce zasiedzenie specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie takich nieruchomości i prawa nabycia własności przez osoby, które są tak zwanymi posiadaczami samoistnymi, a zatem nie są właścicielami.
Sprawy związane z zasiedzeniem nieruchomości – na co musimy zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że sprawy dotyczące zasiedzenia mogą być bardzo trudne, zwłaszcza o ile występują w niej strony o różnych interesach.

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością w takim przypadku warto korzystać z pomocy fachowców, takich jak prawnik kielce zasiedzenie. Rola adwokata polega w głównej mierze na specjalistycznym doradztwie, ale także złożeniu wniosku do sądu a także gromadzeniu adekwatnej dokumentacji, która będzie wymagana przez sąd, by udowodnić że dana osoba de facto przez tak długi okres czasu zamieszkiwała nieruchomość zupełnie tak jak właściciel, a więc przykładowo wykonywała remonty czy także opłacała regularnie rachunki za nieruchomość. Ważne jest zatem gromadzenie dokumentów, które potwierdzają zasiedzenie przez wymagany prawem okres czasu. Na prawdę często dowodem w sprawie są także zeznania świadków, którzy potwierdzają, że dana osoba w rzeczywistości zamieszkiwała nieruchomość przez okres kilkudziesięciu lat.

Zobacz więcej: adwokat kielce zasiedzenia.